Využijte kód BALERINY15 a získejte slevu 15 % na všechny modely balerín. Platí jen do 20.7.2024.

Péče o boty

Aylla  shoes vyrábí jak boty kožené, tak textilní. Každý materiál má specifické vlastnosti a ty je potřeba podpořit správnou péčí.
Zde najdete informace, jak zachovat botám jejich kvality, aby Vám vydržely co nejdéle.

 

INCA, TIKSI a TIKSI WINTER - černé / růžové

KECK - bílé, černé, červené

BALERÍNKY - černé, růžové                      

AS_BA22_W_BAL_BK_01 (1)

  

Použité materiály
Svršek: Lícvoá kůže
Podšívka
: Antialergenní textilie s mikrovlákna/beraní kožíšek (TIKSI WINTER)
Podešev: 4 mm z recyklovatelné TPR

POVRSTVENÁ USEŇ

Povrstvená useň je useň, na kterou je nanesena tenká vrstva syntetického materiálu. Díky tomu se zvýší odolnost materiálu a prodlouží se jeho životnost. Nanesením syntetické vrstvy se zachovají kladné vlastnosti kůže, ale zároveň se docílí vyšší životnosti materiálu a snazší údržby. Je lehce čistitelná a pokud nedojde k mechanickému oděru, zachovává si svůj povrch hladký.

Údržba: Hrubé nečistoty odstraňte nejprve kartáčkem. Poté boty otřete vlhkým hadříkem a nechte osušit. Boty jsou vyrobené z usně. Pro čištění použijte Collonil Bamboo lotion. Pro běžnou údržbu a zvýšení ochrany je možné použít Collonil Impregnační sprej s nanotechnologií. Boty neperte a nesušte přímo u zdrojů tepla. Pro odstranění nepříjemného zápachu použijte přírodní deodorant, který odstraní i ten nejodolnější zápach a zanechá tak vaši obuv svěží.

Na tento materiál se nedoporučuje používat mastné ošetřující prostředky, takto upravená kůže je není schopna pojmout, naopak může vytvořit na povrchu "mapy". Pokud se tak stane, dá se kůže odmastit - za použití fénu a hadříku případně čističem na kůži (u nás například Collonil Bamboo lotion).

 

 

INCA, TIKSI a TIKSI WINTER - pískové / tyrkysové / hnědé 

 

Použité materiály:
Svršek: Lícová useň
Podšívka: Antialergenní textilie s mikrovlákna / beraní kožíšek (TIKSI WINTER)
Podešev: 4 mm z recyklovatelné TPR

LÍCOVÁ USEŇ

Lícová useň je svrchní kůže, která se vyznačuje nepravidelnostmi na povrchu, díky jimž při barvení přijímá každá část usně barvu odlišně a tím vznikají různé tonality. Tato kůže je tedy na každém páru našich bot originální a stejně tak se chová i při ošetření - při užití mastnějších či vodnatých preparátů kůže absorbuje prostředek do sebe a může nerovnoměrně ztmavnout. Toto se nepovažuje za zápornou vlastnost, naopak je to její přiRorzenost a má například vliv na odvádění vlhkosti z boty - velmi dobře "dýchá". Zároveň tedy tato kůže potřebuje častější péči a to jak proti vysoušení samotné usně, tak na podporu jejích hydroizolačních kvalit.

Údržba: Hrubé nečistoty odstraňte nejprve kartáčkem. Poté boty otřete vlhkým hadříkem a nechte osušit. Pro čištění použijte Collonil Bamboo lotion. Boty jsou vyrobené z lícové kůže, proto mějte na paměti, že je potřeba udržet kůži měkkou, vyživenou a jemnou. Pro výživu kůže použijte Impregnační krém pro přírodní useň. Pro běžnou údržbu a zvýšení ochrany je možné použít Collonil Impregnační sprej s nanotechnologií nebo jakýkoliv impregnační sprej na kůži. Boty neperte a nesušte přímo u zdrojů tepla. Pro odstranění nepříjemného zápachu použijte přírodní deodorant, který odstraní i ten nejodolnější zápach a zanechá tak vaši obuv svěží.

 

 

NUNA

 

Použité materiály:
Svršek: Bavlněný materiál OEKO-TEX®
Podšívka: Antialergenní textilie s mikrovlákna
Podešev: 4 mm z recyklovatelné TPR

BAVLNĚNÝ MATERIÁL OEKO-TEX®

Plátěnky NUNA jsou ušité z bavlněného plátna vyráběného v České republice. Materiál je certifikován OEKO-TEX®, který je mezinárodně uznávaná pečeť kvality pro textilní zboží, které se vyrábí pouze ze zdravotně nezávadných materiálů. 

Údržba: Hrubé nečistoty odstraňte nejprve kartáčkem. Poté boty otřete vlhkým hadříkem a nechte osušit. Boty jsou vyrobené z Plátěnky z bavlněného plátna vyráběného v České republice. Pro běžnou údržbu a zvýšení ochrany proti zašpinění a zajištění vodoodpudivostí je možné použít Collonil Impregnační sprej s nanotechnologií. Boty neperte a nesušte přímo u zdrojů tepla. Pro odstranění nepříjemného zápachu použijte přírodní deodorant, který odstraní i ten nejodolnější zápach a zanechá tak vaši obuv svěží.

 

 

KECK- modrá

6

Použité materiály:
Svršek: Imitace nubuku - veganský materiál
Podšívka: Antialergenní textilie s mikrovlákna
Podešev: 4 mm z recyklovatelné TPR

IMITACE NUBUKU - VEGANSKÝ MATERIÁL

Údržba: Hrubé nečistoty odstraňte nejprve kartáčkem a na šmouhy lze použít i gumu na nubuk. Poté boty otřete vlhkým hadříkem a nechte osušit. Boty jsou vyrobené z umělé textílie (Imitace nubuku), která má za účel imitace přírodní kůže. Pro čištění použijte Soft Cleaner. Až boty uschnou, tak poté aplikujte hloubkové ošetření Collonil Vario – sprej nanášejte ve vzdálenosti 20cm. Pro běžnou údržbu a zvýšení ochrany je možné použít Collonil Impregnační sprej s nanotechnologií. Boty neperte a nesušte přímo u zdrojů tepla. Pro odstranění nepříjemného zápachu použijte přírodní deodorant, který odstraní i ten nejodolnější zápach a zanechá tak vaši obuv svěží.

 

 

BALERÍNY - Čokoláda, Azurky, Mechovky, Karamelky, Carmen, Pomněnky, Pudrovky, Nemyšky

AS_BA22_W_BAL_RD_01 (2) AS_BA22_W_BAL_GY_01 (2) AS_BA22_W_BAL_DB_01 (1)

 

Použité materiály:
Svršek: Broušená kůže - Velur
Podšívka: Antialergenní textilie s mikrovlákna
Podešev: 4 mm pryžová podešev

BROUŠENÁ KŮŽE - VELUR

Údržba: Hrubé nečistoty odstraňte nejprve kartáčkem a na šmouhy lze použít i gumu na nubuk. Poté boty otřete vlhkým hadříkem a nechte osušit. Boty jsou vyrobené z broušená kůže - Velur. Velur je kůže, která je broušená z rubu štípenky a její povrch je jemně chlupatý. Tento materiál NIKDY nekrémovat a čistit na sucho kartáčkem. Pro čištění použijte Soft Cleaner. Až boty uschnou, tak poté aplikujte hloubkové ošetření Collonil Vario – sprej nanášejte ve vzdálenosti 20cm. Pro běžnou údržbu a zvýšení ochrany je možné použít Collonil Impregnační sprej s nanotechnologií. Boty neperte a nesušte přímo u zdrojů tepla. Pro odstranění nepříjemného zápachu použijte přírodní deodorant, který odstraní i ten nejodolnější zápach a zanechá tak vaši obuv svěží.

 

Veškeré impregnace a doplňky najdete ZDE.

Zpět do obchodu