Péče o boty

Aylla  shoes vyrábí jak boty kožené, tak textilní. Každý materiál má specifické vlastnosti a ty je možné podpořit správnou péčí.
Zde najdete informace, jak zachovat botám jejich kvality, aby Vám vydržely co nejdéle.

 

INCA, TIKSI a TIKSI WINTER - černé / růžové                        

  

Použité materiály
Svršek:

Povrstvená useň

Povrstvená useň je useň, na kterou je nanesena tenká vrstva syntetického materiálu. Díky tomu se zvýší odolnost materiálu a prodlouží se jeho životnost. Nanesením syntetické vrstvy se zachovají kladné vlastnosti kůže, ale zároveň se docílí vyšší životnosti materiálu a snažší údržby. Je lehce čistitelná a pokud nedojde k mechanickému oděru, zachovává si svůj povrch hladký.

Na tento materiál se nedoporučuje používat mastné prostředky na ošetření, takto upravená kůže je není schopna pojmout, naopak může vytvořit na povrchu "mapy". Pro běžnou údržbu a zvýšení ochrany je možné použít Collonil Impregnační sprej s nanotechnologií a Collonil Bamboo lotion na očištění.    

podšívka: antialergenní textilie s nanovlákny/beraní kožíšek (TIKSI WINTER)
podešev: 4 mm z recyklovatelné TPR

 

 

INCA, TIKSI a TIKSI WINTER - pískové / tyrkysové / hnědé 

 

Použité materiály:
svršek: lícová useň
podšívka: antialergenní textilie s nanovlákny / beraní kožíšek (TIKSI WINTER)
podešev: 4 mm z recyklovatelné TPR

- Lícová useň je svrchní kůže, která se vyznačuje nepravidelnostmi na povrchu, díky jimž při barvení přijímá každá část usně barvu odlišně a tím vznikají různé tonality. Tato kůže je tedy na každém páru našich bot originální a stejně tak se chová i při ošetření - při užití mastnějších či vodnatých preparátů kůže absorbuje prostředek do sebe a může nerovnoměrně ztmavnout. Toto se nepovažuje za zápornou vlastnost, naopak je to její přiorzenost a má například vliv na odvádění vlhkosti z boty - velmi dobře "dýchá". Zároveň tedy tato kůže potřebuje častější péči a to jak proti vysoušení samotné usně, tak na podporu jejích hydroizolačních kvalit.

Pro výše zmíněné vlastnosti lícové usně doporučujeme na čištění a udržení přirozené vlhkosti Collonil Bamboo Lotion a poté jako impregnaci proti vodě Collonil Lederfett či Collonil Impregnační sprej s nanotechnologií.

 

 

NUNA

 

Použité materiály:
svršek: bavlněný materiál OEKO-TEX®
podšívka: antialergenní textilie s nanovlákny
podešev: 4 mm z recyklovatelné TPR

Plátěnky NUNA jsou ušité z bavlněného plátna vyráběného v České republice. Materiál je certifikovan OEKO-TEX®, který je mezinárodně uznávaná pečeť kvality pro textilní zboží, které se vyrábí pouze ze zdravotně nezávadných materiálů. 

Na impregnaci textilních vláken doporučujeme Collonil Impregnační sprej s nanotechnologií, který chrání vlákno před vniknutím vody ale i nečistot.

Veškeré impregnace a doplňky najdete ZDE.

 

 

Zpět do obchodu